Haber

Mehmet Şimşek dönecek mi? Mehmet Şimşek siyasete girecek mi girmeyecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Kuyu ile ilgili yaptığı açıklama Mehmet Şimşek geri dönecek mi? Mehmet Şimşek siyasete girecek mi girmeyecek mi?

MEHMET ŞİMŞEK GERİ DÖNECEK Mİ?

Başkan Erdoğan, Şimşek’in koordinatörlüğünde tim ekonomi Politikalarını güçlendirmek için çalıştığını söyledi. Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde ekonomi politikalarımızı daha da güçlendirmek için ciddi hazırlıklar yapıyoruz. Uzun yıllardır ekonomi yönetimimizde yer alan Mehmet Şimşek kardeşimizin koordinasyonundaki ekip de bu doğrultuda hazırlık yapıyor.” Söz konusu.

Öte yandan eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Şimşek’in aktif siyasete girmeyi düşünmediğini belirtti. Çelik, “Siyaseti bıraktıktan sonra birçok şeyle meşgul. İş dünyasında da çalışmalar yürütüyor. Mehmet Bey aktif siyaset düşünmüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın beyan ettiği her şeye hazır olduğunu bir kez daha dile getirdi. ve mümkün olan her şekilde katkıda bulunacağını söyledi.”

“Katkıda bulunmaya her zaman hazırım”

Görüşmenin ardından sosyal medyada paylaşımda bulunan Şimşek de benzer sözler kullandı. Şimşek, “Akşam Ak Parti Genel Merkezinde Sayın Cumhurbaşkanımızla çok samimi bir ortamda görüşme fırsatım oldu. Kabulü için kendisine çok teşekkür ediyorum. Düşen her konuda istenilen katkıları yapmaya her zaman hazırım.” “Bundan dolayı aktif siyasete gireceğimi düşünmüyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

haberizmit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu