Yaşam

Yılmaz Gruda… SON YOLCULUĞUNA BAŞLADI!

Yılmaz Gruda, yakalandığı virüs sonrası böbrek yetmezliği ve yaşlılığa bağlı hastalıkları nedeniyle özel bir hastanede tedavi altına alınıyordu. 25 Temmuz’da aramızdan ayrılan ünlü sanatçı, 14 Temmuz’da 93. yaş gününü kutladı.

Usta sanatçı için bugün İBB Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde anma töreni düzenlendi.

Törenin ardından Yılmaz Gruda, Üsküdar Şakirin Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilerek son yolculuğuna uğurlandı.

Yılmaz Gruda’nın ailesi, hayranları, Zafer Algöz, Ahmet Kural ve Tuna Arman gibi sanatçı dostları, son yolculuğunda onu yalnız bırakmadı.

“SON AYLARDA ONA KÖTÜ ŞEYLER YAPTIK”

Anma töreninde duygularını dile getiren Tuna Arman, sanat camiasının vefasızlığına değinerek, “Kan aramak için yalvardım, hiçbir ünlü tweetlerime RT yapmadı.

Hiçbir ünlü arayıp sormadı ama siz cenazesine çiçek göndermeyi ve sosyal medyanızdan güzel sözler söylemeyi ihmal etmiyorsunuz. Huzur içinde yatsın. Son aylarında başına çok kötü şeyler geldi” dedi.

“ÜLKE BİR DÖNEM İZLEDİ”

Usta sanatçının torununun torunu Emre Gruda, “Ağlamadan konuşabiliyorum çünkü bunu bile ondan öğrendim.

Ülkenin her dönemine tanık oldu. Hepimizin başı sağolsun” diyerek duygularını dile getirdi.

“KARDEŞİMİZİ KAYBEDİYORUZ”

Yılmaz Gruda ile kamera karşısına geçen Ahmet Kural, “Çok önemli ve çok değerli bir büyüğümüzü, abimizi kaybettik” açıklamasını yaptı.

Zafer Algöz, usta sanatçının vücudunun taşınmasına yardım ederken oldukça üzgün hali ile dikkat çekti.

“SEN NE DİYORSUN!”

Anma töreni sırasında kürsüdeki bir konuşmacının kazıktan çıkması salonda kısa süreli gerginliğe neden oldu. Usta sanatçının ailesi, “Yılmaz Gruda’dan bahset ya da çık oradan. Ne konuşuyorsun!” sözleriyle şahsa tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu